Toksemia – jak sobie radzić z samozatruciem organizmu?

3218758687_c04735504e

Toksemia jest stanem zatrucia naszego organizmu toksynami. Na skutek toksyn procesy oczyszczania naszego organizmu ulegają uszkodzeniu, a on sam staje się bardziej podatny na wszelkiego rodzaju choroby i infekcje. Jeżeli nie podejmiemy walki z toksemią, grożą nam bardzo poważne konsekwencje. Pierwszym krokiem, który powinniśmy podjąć w trosce o nasze zdrowie jest oczyszczenie organizmu, a następnie wprowadzenie odpowiedniej diety i rozpoczęcie racjonalnego trybu życia.

Toksemia – jak rozpoznać objawy?

Toksemia przez współczesnych lekarzy na ogół niewłaściwie diagnozowana. Jej objawy mogą wskazywać na wiele innych dolegliwości. Cechą charakterystyczną medycyny zachodniej jest leczenie jedynie objawów, uśmierzanie bólu, przy jednoczesnym braku dociekania prawdziwych przyczyn choroby. I tak objawem toksemii może być chroniczne przemęczenie, całkowita utrata energii. Jeżeli nasz organizm uległ zatruciu nie mamy siły na nic, moglibyśmy spać niemal przez całą dobę, a jednocześnie nigdy nie czulibyśmy się wyspani. Często utracie energii towarzyszy także złe samopoczucie. Nic nas nie cieszy, stajemy się drażliwi, w efekcie unikamy kontaktów towarzyskich, gorzej również radzimy sobie w pracy. Czynności, które zazwyczaj nie sprawiałyby nam problemu, przy toksemii stają się niemal niewykonalne.

Chronic_fatigue_syndrome

Zatruciu organizmu często towarzyszy nadmierna potliwość, powszechne są również bóle głowy, a więc symptomy, które mogą wskazywać na wiele różnych dolegliwości. Zatrucie organizmu niezwykle często objawia się zaburzeniami żołądkowo-­jelitowymi. Towarzyszą mu również takie dolegliwości jak bóle stawów, kłopoty z funkcjonowaniem wątroby. Jeżeli cierpimy na toksemię nasz organizm jest bardzo podatny na różnego rodzaju infekcje. Często pojawia się również trądzik, nasza skóra wygląda źle, jest szara, ziemista. Jak widać zatrucie organizmu niezwykle trudno jest zdiagnozować. Kiedy udamy się do lekarza, zazwyczaj otrzymamy długą listę leków, których celem ma być załagodzenie przykrych dolegliwości. Leki zazwyczaj działają, jednak jest to działanie krótkotrwałe. Ponadto należy zauważyć, że stosowanie medykamentów dodatkowo zanieczyszcza nasz organizm, w efekcie czego powstaje błędne koło. Jeżeli zauważamy u siebie wspomniane objawy, a jednocześnie musimy przyznać, że nasza dieta nie należy do najzdrowszych, być może lepiej jest zacząć leczenie od zmian na naszym talerzu. Zmiana diety wwielu przypadkach może przynieść nam zaskakująco dobre rezultaty.

Oczyszczenie organizmu pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia

Jeżeli przez długi czas odżywiamy się niewłaściwie, nasz organizm może być poważnie zanieczyszczony gnijącymi resztkami jedzenia. Dodatkowo toksemia sprawia, że nasza naturalne procesy oczyszczania stają się niewydolne, co jest poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Zatrucie stopniowo ogarnia kolejne nasze narządy, stajemy się coraz słabsi. Wirusy i bakterie, które zdrowemu organizmowi nie wyrządziłyby szkody, w przypadku organizmu zatrutego trafiają na podatny grunt. Kiedy nasz organizm jest zanieczyszczony, chorujemy. Leki, które zapisuje nam lekarz jedynie maskują objawy choroby, nie likwidują jednak jej prawdziwych przyczyn. Co w takim razie możemy zrobić, żeby odzyskać zdrowie? Pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia jest oczyszczenie naszego organizmu. W tym celu pomocne mogą okazać się kilkudniowe głodówki, warto skorzystać także z ziół oczyszczających. Pamiętajmy, że ograniczenie spożycia pokarmu nie powinno trwać dłużej niż tydzień. Choć głodówki w pewnych sytuacjach przynoszą pożądane skutki, mogą przyczynić się do spowolnienia naszej przemiany materii.

herbal-tea-1410565_1280

Jeżeli zależy nam na zdrowiu powinniśmy pozbyć się wszystkich negatywnych nawyków żywieniowych, które niekiedy towarzyszyły nam latami. Usuńmy z naszego jadłospisu słodycze, słone przekąski i dania typu fast food. W zamian wprowadźmy do naszego menu warzywa i owoce.

Pamiętajmy, że przy toksemii niezwykle ważne jest oczyszczanie organizmu. Proces ten będzie przebiegał sprawnie jeżeli zaczniemy spożywać produkty bogate w błonnik. Dobrym wyborem jeżeli chodzi o zawartość błonnika są wspomniane wyżej warzywa i owoce.

carrot-1085063_1280

Słodkie bułeczki i jasne pieczywo warto jest zastąpić pieczywem pełnoziarnistym. Koniecznie wprowadźmy do naszego menu kasze i brązowy ryż. Szczególnie cenne dla naszego zdrowia są kasze jaglana i gryczana. Niektórzy przekonują, że w przypadku zatrucia organizmu należy zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego i postawić tylko na żywność pochodzenia roślinnego. Ostateczny wybór należy jednak do nas. Dobrze jest sprawdzić w jaki sposób nasz organizm reaguje na dietę roślinną, każdy z nas jest bowiem inny.

Sen i aktywność fizyczna – o tym warto pamiętać

Sleep_woman

Oczyszczanie naszego organizmu to nie tylko odpowiednio skomponowana dieta. Możemy wspomóc nasze procesy trawienne także za sprawą zdrowej dawki ruchu. Aktywność fizyczna jest nie do przecenienia jeżeli chodzi o działanie naszego metabolizmu. Sport poprawia nasze samopoczucie i sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Nie możemy także zapominać o odpowiedniej ilości snu, który sprawia, że nasz organizm w pełni się regeneruje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *